Inspirováno divokým
lučním kvítím

Byliny a moudrost přírody,
to je koncept Herbaria

Inspirovala nás sama divokost lučního kvítí a moudrost ukrytá v srdci přírody. Léčivé síly a vůně bylin probouzející schopnosti těla a duše. Harmonie a klid zahradního života. Okrasné skleníky plné zeleně a staré knihy Herbářů. Radostné prozpěvovaní ptáčků a šumivý proud Mlýnského potoka. Příběhy zdobných chrámů a výhledy na věže kostelů. Spojení blízkosti kulturního města a malebnosti vzrostlé zahrady. Kouzlo přítomných okamžiků tvořící jedinečné vzpomínky a propojení sám se sebou.

Luční pokoje

Šest privátních lučních pokojů a snídaně v živých kapradinách Vám dopřejí naprostý klid a pohladí všechny Vaše smysly.

Začněte snít
společně s námi

Chceme se s Vámi setkat a poslechnout si Vaše přání a touhy. Proměnit Vaše sny a představy o slavnostním dni ve skutečnost. Postarat se o hladký průběh celé události a dovolit Vám a Vašim hostům vnímat sebe navzájem a emoce kolem.

- Alena Šišmová, zakladatelka

Na, co se můžete těšit

Design a pokoje

Pohádkový interiér plný designových prvků, přírodních materiálů, dubového dřeva, kamenných obkladů, kapradinových stropů, živých stěn a rostlinných zákoutí. V kombinaci s prvky skla, kovu a efektu skleníku. Vše vyladěné do posledních detailů. Šest butikových lučních pokojů představujících určitou rostlinu, která Vás bude během celého pobytu fascinovat svou jedinečností a půvabem.

Zahrada a okolí

Soukromá vzrostlá zahrada s terasou a místy k odpočinku. Kamenné ohniště a otevřený grill Vulcanus. Snídaně v trávě a piknikové koše plné dobrot. Taneční parket a pódium. Plavby v kajaku a malé loďce. Výlety na kole a koloběžce. Moravské divadlo, Filharmonie, Dvořákova Olomouc, Vinné slavnosti, rozkvetlé výstavy Flóra, hudební akce, divadla, kultura a zážitková gastronomie. Výlety do Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví a na svatý Kopeček s bazilikou

Snídaně a pikniky

Dlouhé pohodové snídaně s hlavou v živých kapradinách. Bufetové servírování a pečlivý výběr čerstvých regionálních surovin od lokálních farmářů a dodavatelů. Domácí pečivo a ovocné koláče. Lehké a svěží bylinkové pomazánky a obložený chléb. Kvalitní čerstvě pražená káva Reserva a bylinkové čaje. Snídaně v kapradinách a v rozkvetlé zahradě. Romantické pikniky v zahradě s výhledem na Chrám sv. Václava a Mlýnský potok.

Nejkrásnější
vzpomínky

"Díky svatbě mých přítel jsem navštívila jedinečný butikový hotel s útulnou designovou zahrádkou v blízkosti vody s výhledem na katedrálu. Zaujal mě živý kapradinový strop a kolik různých rostlin a keřů v zahradě právě kvetlo. Celý den se nesl v příjemné poklidné atmosféře a z přírody kolem byla nadšená i má dcera, která si vytvořila hračku snad v každém z malých okrasných kamínků mezi keři a líbil se jí i velkorysý prostor k volnému lezení po trávě“.

- Klára Němcová, svatba 28.8.2020

Zážitky jsou o lidech

Eva Šišmová,

- marketing manager
"Chci vtisknout tvář pocitům, které v Herbariu zažijete a přiblížit Vám nepopsatelného ducha místa – genius loci."

Kateřina Koblihová,

- event manager
"Vaše sny a představy o velkolepém dni proměním ve skutečnost. V individualitě je kouzlo, vykouzleme tedy společně den přímo pro Vás."

Tereza Koblihová,

- receptionist
"Ubytování v lučních pokojích Herbária je o designu a luxusním rodinném prostředí. Zajímají mě Vaše přání a představy o odpočinku."

Výjimečné místo pro Vaší akci